عکس هایی از شاندرمن-استاد بزرگزاده
تصاوير سفر به نجف ، كربلا و كاظمين
دهکده ملل شاندرمن

ماجراي تخريب بنا در شاندرمن به كجا رسيد؟

گفتني است چندي پيش با حضور گسترده مسئولين نيروي انتظامي يک وحد تجاري واقع در جنب ميدان اصلي شهر شاندرمن که سالهاي متمادي موجب ايجاد ترافيک در سطح شهر شده بود، توسط مامورين شهرداري شاندرمن تخريب شد.در همين رابطه سيد نظام عبدالحسين زاده شهردار شهر شاندرمن در گفتگو با خزرآنلاين ضمن تاکيد بر راي کمسيون ماده صد اعلام نمود که شهرداري شاندرمن در اين مورد تنها در راستاي وظايف خود حکم اين کمسيون را  اجرا نموده و به هيچ وجه در تصميم گيري دخالتي نداشته است.

عبدالحسين زاده همچنين ضمن اشاره به آنکه اين راي در کمسيون تجديد نظر نيز تاييد شده است , گفت:"شهرداري شاندرمن در اجراي قوانين جدي عمل نموده و به زودي اين امر در خصوص  بناهاي غير قانوني ساخته شده در ساحل رودخانه شاندرمن از سمت پل عابر پياده جاده سياهمرد نيز اجرا خواهد شد". وي همچنين تصريح نمود که از تاريخ پانزده فروردين به مدت بيست روز به افرادي که در اين مناطق اقدام به ساخت و ساز نموده اند فرصت داده مي شود تا نسبت به اجراي قانون و رفع تصرف اقدام نمايند.

به دنبال تخريب اين واحد تجاري که به استناد راي کميسيون ماده صد حکم تخريب آن صادر شده بود مالک بناي مذکور در محل مورد نظر و در کنار بقاياي ساختمان تخريب شده خود در کنار ميدان اصلي شاندرمن تحصن نمود.

به گزارش پايگاه خبري تحليلي شاندرمن يك پس از آن مالک این بنای تخریب شده با ارسال نامه ای به خزر آنلاين كه خبر فوق را پوشش داده بود اظهارات جدیدی را در این خصوص مطرح كرد.

كه متن نامه به شرح زیر است.

بسمه تعالی
 سلام علیکم
احتراما پیرامون خبر درج شده در خصوص تخریب محل کسب اینجانب در بازار جمعه شهر شاندرمن باستحضار می رسانم:
 
اولا  برخلاف مطلب منتشر شده اینجانب اقدام به ساخت بنا و یا توسعه  آن ننموده بلکه عینا و بدون اطلاع از شرایط, اقدام به خرید یک واحد مغازه با قدمتی بیش از هفتاد سال نمودم و در آن به کسب روزی و امرار معاش پرداختم .
ثانیا این واحد تجاری قدیمی دارای امتیازات آب و برق و پروانه کسب بوده و برخلاف القاء غیر واقعی عده ای به اعضای محترم کمسیون ماده 100و به استناد تبصره 9 ماده 100شهرداری ارجاع این پرونده به کمسیون نادرست و خلاف قوانین جاری است.

اما آنچه برای شهردار محترم شاندرمن دست آویز شد تابا ارائه گزارش نادرست  محل کسب مرا تخریب نماید,فعل و انفعالات انجام شده در داخل مغازه و تبدیل آن به دو باب بدون افزایش زیر بنا بوده است که البته این موضوع قانونا باید شامل جریمه نقدی و یا اعاده به وضعیت سابق باشد و نه مشمول تخریب.
ظاهرا شهردار محترم برای رسیدن به اهداف خود در تخریب بنا با ارائه گزارش غیر واقعی رای قلع و قمع بنا را از کمسیون  بدوی گرفته همچنین در کمسیون تجدیدنظر نیز بدون مداقه به سابقه و تاریخ ساخت مغازه و دفاعیات اینجانب تصمیم به صدور رای گرفته اند.
گزارش غیر اصولی و نادرست شهردار در  اینجاست که باستناد سند ثبتی موجود ,مغازه اینجانب دارای مساحت بیست و شش و نیم  مترمربع  می باشد که شهردار محترم در گزارش به کمسیون  تمامت مساحت آن را بازسازی جدید اعلام نموده است در صورتیکه هیچگونه افزایشی در متراژواقعی مغازه در جهات مختلف (طول ,عرض و ارتفاع)توسط اینجانب صورت نگرفته است و این گزارش غیر واقعی  ذهنیت  نامناسبی برای اعضای محترم کمسیون را ایجاد  نموده و موجب صدور حکمی ناثواب و ظالمانه شده است.

اگر به فرض مرمت داخلی مغازه اینجانب مشمول ماده 100 می شد و شهردار محترم گزارش صحیح و واقعی به کمسیون ارائه می نمودحداکثر مجازات جریمه نقدی و یا اعاده به وضعیت سابق بود کما اینکه در همین شهر چندین مغازه از یک باب به دو باب تبدیل شده اما تخریبی صورت نگرفته است. البته اینجانب  بعد از حکم صادره اقدام به اعاده به وضع سابق نمودم تا مانع از تخریب محل کسب خود شوم اما این اقدام موجب کاهش  خشم شهردار نشده و تنها محل کسب و امرار معاش اینجانب و خانواده ام تخریب گردید.
این اقدام غیر قانونی و غیر اخلاقی شهردار محترم و سکوت اعضای شورای شهر که باید مدافع حقوق شهروندان باشند,ناامیدی را در جامعه ترویج خواهد کردو اینجانب جهت احقاق حقوق خوداز طریق محاکم قضایی  با ارائه مستندات قانونی و اسناد مالکیت و همچنین با روشن ساختن سابقه تاریخی بنا و گزارشات نادرست ارائه شده موضوع را پیگیری خواهم نمود تا با عوامل این تخریب غیر قانونی و نادیده گرفتن حقوق مالکانه و شهروندی ام  برخورد قانونی صورت گیرد./باتشكر احمد پاداش

 

**************************************************

پس از اين ماجراها شهرداري شاندرمن در اقدامي يك قطعه زمين كه از موقوفات ميباشد! و به گفته هيئت امناي مسجد جامع شاندرمن جزء زمين قبرستان مسجد است را قصد داشت بدون هماهنگي به صاحب ملك تخريب شده تحويل دهد! كه با اعتراض شديد هيئت امناء مسجد جامع شاندرمن ، مردم و مخصوصاً خانواده هاي محترم و معظم شهدا مواجه شد و ظاهراً فعلاً اين كار ملغي شده است.

نكته ديگر ناراحتي تني چند از اعضاي شوراي اسلامي شهر شاندرمن بود كه در مصاحبه با شاندرمن يك ضمن اعلام مخالفت خود از اين اقدام از اينكه شهرداري بدون هماهنگي و مصوبه شورا  اقدام به دادن زميني در آن نقطه از شهر به مالك بناي تخريب شده كرده اند و در درجه دوم شهرداري بدون مجوز شوراي اسلامي شهر اقدام به قطع درخت در فضاي سبزي كه در كنار مسجد قديمي شهر انجام داده اعتراض داشتند و اعتقاد آنان بر اين است همانطوريكه آقاي شهردار در جلسه گزارش كار شورا قول داد نه تنها در آن قسمت زميني به كسي داده نخواهد شد بلكه 2 باب مغازه اي هم كه در جنب مسجد قديمي شهر است و در گذشته در آن نقاط نبايد به آنها زمين داده و مغازه ها ساخته ميشد بايد تخريب شود ، روي حرف خود باشد و به آن رسيدگي كند و هر چه سريعتر تكليف آنها روشن شود. و  در مجموع انتظار اين است كه كارها با هماهنگي بيشتر شوراي اسلامي شهر انجام شود.

حالا بايد ببينيم سر انجام اين ماجرا به كجا خواهد رسيد؟!

 

Trackback URI: http://shanderman1.ir/index.php/trackback/230

درج نظر

نام:
پست الکترونیک:
آدرس اینترنتی:
چک کردن اسپم:
عنوان:
نظر:
 
XML نظرات: RSS | Atom
.: Powered by Jaws Project | Template by TPC :.